Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

9 maja b.r. w Chełmskim Domu Kultury odbył się Dzień Europejski, podczas którego uczniowie chełmskich szkół prezentowali państwa europejskie. Ósemka przygotowała pokaz o Hiszpanii. Uczniowie klasy IIIaG i IIIbG świetnie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Aleksandra Tyszek i Michał Szaja pełnili rolę prowadzących i odczytali ciekawostki o tym interesującym kraju, a Julia Mazur wspaniale zatańczyła tradycyjny taniec flamenco. Przepis na hiszpańskie kanapki tapas zaprezentowali kucharz Carlos (Maciej Różycki) i jego pomocnik Fabio (Jakub Sawicki). Publiczność bardzo chętnie skosztowała przygotowanych przez nich smakołyków. Największe emocje wzbudził jednak występ naszego boysbandu w składzie: Jakub Bucior, Łukasz Kołaczkowski, Dawid Palec, Michał Tomczak i Jakub Wygadańczuk. Chłopcy zaśpiewali i zatańczyli Reggaeton Lenton, największy przebój hiszpańskojęzycznego zespołu CNCO. O dekoracje w postaci ogromnej flagi Hiszpanii zadbali Dawid Pawlas i Przemysław Weberman. W przygotowanie prezentacji włączyli się również inni uczniowie, dzieląc się swoimi pomysłami na scenariusz, robiąc zdjęcia czy nagrywając podkłady muzyczne. Występy uczniów wszystkich obecnych szkół przybliżyły kraje europejskie i dostarczyły wielu wrażeń. Nasza prezentacja została przygotowana pod kierunkiem p. Anny Gielety i p. Barbary Kister.

  • P1000126_Moment3
  • P1000124
  • P1000126_Moment
  • P1000149
  • P1000126_Moment5
  • P1000126_Moment6
  • P1000126_Moment4