Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

10 maja br. w Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie odbyła się XII Edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Poprawnej Pisowni Wyrazów Związanych ze Zdrowiem. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia, dbałość o czystość i piękno języka ojczystego oraz doskonalenie sprawności językowych poprzez umiejętne stosowanie zasad ortograficzno-interpunkcyjnych. Uczniowie klas czwartych i piątych z terenu naszego miasta: nr 3, 8, 11, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi ,,Razem” oraz Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Nowoczesnych Technologii i Języków Obcych ARKA zmagali się z pułapkami poprawnościowymi.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Mistrz Ortografii - Agata Radzicka - Szkoła Podstawowa nr 8 w Chełmie

II miejsce - Julia Kuryś - Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie
III miejsce - Karol Kuśmierz - Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie

Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Agata Wojtasiuk, Ewa Skórzewska-Popek, Aneta Kowalewska.

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

  • IMG_3973
  • IMG_3974
  • IMG_3986
  • IMG_3983
  • IMG_3977
  • IMG_3976
  • IMG_3990
  • IMG_3980
  • IMG_3972
  • IMG_3985