To było zapowiadane i wyczekiwane wydarzenie. Pierwszoklasiści mają Photona w swojej klasie i łącząc naukę z zabawą poznają jego możliwości. Dzieci potraktowały pierwsze spotkanie z Photonem jak spotkanie z najlepszym przyjacielem. Przyjęły go z radością i czule głaskały po głowie. Posiadając jednego takiego robota oczekiwanie na swoją kolej było trudne, ale wychowawczyni klasy zaplanowała różne aktywności z puzzlami do robota Ozobot, w tym z wirtualnymi puzzlami, co też dla dzieci było efektem wow. Dużo zabawy, mnóstwo radości – tak było i tym razem w kl. 1a w ramach innowacji „Zaprogramowani na przygodę”. Zajęcia prowadzi społecznie we wtorki i w czwartki autorka innowacji p. Elżbieta Dras.