Już drugi rok uczniowie klasy 3b pod opieką Wioletty Lewczuk uczestniczą w programie „Czytanie ma moc", którego celem jest rozbudzanie dziecięcej ciekawości świata i frajdy z czytania, promocja czytelnictwa w oparciu o książki Wydawnictwa Znak Emotikon, rozwijanie kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne myślenie oraz wspieranie i inspirowanie uczniów w pracy z tekstem literackim. Raz w miesiącu czytamy polecane książki i w tym roku szkolnym odkrywamy kosmos talentów, bo przecież każdy ma jakiś talent, tylko trzeba go odkryć.
Październikowe wyzwanie dostaliśmy prosto z NASA. Syn Papcia Chmiela, Artur Bartosz Chmielewski, zaprosił nas na podbój kosmosu z książką „Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy”. Uczył nas, co to znaczy być kreatywnym, zapoznał nas z dziesięcioma zasadami, jak się uczyć i podpowiedział nam, co musi wiedzieć prawdziwy odkrywca. Zaprojektowaliśmy też maszyny rozwijające naszą kreatywność. Kolejną misją było porozumiewanie się z kosmitą na Planecie Zabawnych Dziwacznych Kroków, odwiedzenie Planety Milczących Plemion i wykonanie na siedząco tańca plemiennego na Planecie Nietypowo Wojujących Plemion.
W listopadzie razem z Michałem Rusinkiem zostaliśmy zaproszeni do detektywistycznych poszukiwań tajemnic języka polskiego, poznając fragmenty książki „Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości”. Poszukiwaliśmy nazw miejscowości i zaprojektowaliśmy herb do wybranej lub wylosowanej nazwy miejscowości.