Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

30 października 2018 r. w naszej szkole odbył się drużynowy konkurs pt. „Młodopolski Syzyf” dedykowany dla uczniów klas ósmych i III gimnazjum. Celem konkursu była popularyzacja osoby Stefana Żeromskiego - polskiego pisarza, publicysty i dramaturga oraz jego twórczości, wdrożenie do samodzielnego zdobywania wiadomości, wyrabianie nawyku zdrowej rywalizacji.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zawierającego pytania otwarte związane z najważniejszymi faktami z życia i twórczości Żeromskiego, wykazanie się znajomością opowiadań: „Siłaczka”, „Doktor Piotr”, „Echa leśne”, „Zmierzch”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się również z krzyżówką, rozszyfrowywali zakodowany tekst, rozpoznawali na zdjęciach miejsca związane z Żeromskim. Każdy z członków drużyny losował również indywidualne pytania.

A oto wyniki konkursu:
I miejsce - drużyna klasy 8c: Martyna Kudelska, Karolina Kołtuska, Karol Pilarski
II miejsce - drużyna klasy 8b: Łukasz Głaz, Mateusz Dyczko, Mateo Wasilewski
III miejsce - drużyna klasy IIIc gimnazjum: Paulina Jańczuk, Alicja Siatka, Nikoleta Pawelec

Konkurs był kontynuacją działań zespołu promocji szkoły w ramach przedsięwzięć związanych z narodowym czytaniem „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Przygotowała go i przeprowadziła p. Maria Delekta.

  • 20181030_111644
  • 20181030_111430
  • 20181030_111500
  • 20181030_111729