Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Upamiętniając 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości 19.11.2018 uczniowie klas ósmych przystąpili do Szkolnego Konkursu Historycznego „Jeszcze Polska nie zginęła – Bój o odzyskanie Niepodległości”. Celem zmagań konkursowych było kultywowanie pamięci o bohaterach historycznych, którzy kształtowali polską tożsamość i przyczynili się do walki o wskrzeszenie państwa polskiego. Pogłębiając wiedzę o Ojcach Niepodległości: Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincentym Witosie, Wojciechu Korfantym i Ignacym Daszyńskim oraz wydarzeniach na ziemiach polskich w latach 1795-1918, ósmoklasiści zwrócili uwagę na dorobek minionych pokoleń biorących udział w procesie odbudowy polskiej państwowości. Zachowując pamięć o przeszłości zadania konkursowe najlepiej rozwiązała Monika Rak zajmując I miejsce (VIII a). Drugą lokatę zdobył Karol Pilarski (VIII c). Trzecie miejsce uzyskała Maja Żabińska (VIII c).
Gratulujemy laureatom!
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Agnieszka Szczepanik.

  • dsc_4645
  • dsc_4646