Za nami już dwa tygodnie nauki. Uczniowie z klas starszych chętnie wrócili z wakacji, stęsknieni za kolegami i koleżankami z klasy. Dla klas pierwszych było to nowe doświadczenie, nowe wyzwanie. W pierwszym tygodniu nasze pierwszaczki poznawały się wzajemnie, ale też i zapoznawały się z budynkiem szkoły. Poznali także i naszą świetlicę. Zaznajomili się z naszym regulaminem. Najważniejsze zasady zostały zapisane i zamieszczone na tablicy ściennej pod hasłem „ABC świetlika”, żeby w każdej chwili można je było sobie przypomnieć. Było mnóstwo zabaw ruchowych, budowli z klocków piankowych czy zabaw w tor przeszkód, bowiem często odwiedzaliśmy salę zabaw i gier ruchowych, czyli „Radosną Salę”. Dużo czasu spędziliśmy także, jak tylko pogoda dopisała, na zabawach na szkolnym placu zabaw. Poza zabawą była też nauka, w tym także rozmowy o bezpieczeństwie. I to nie tylko podczas zabaw w szkole i poza nią, ale uczniowie dowiadywali się również, lub przypominali sobie, jak zachować się na przejściu dla pieszych. Pani „Stop” wszystko nam wyjaśniła. Były także zabawy w ruch drogowy, kolorowanki dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły i rozmowy na ten temat. Dużo już wiemy. Udało nam się też przypomnieć najważniejsze znaki drogowe i powstała piękna wydzieranka. Dzieciaki chętnie zaangażowały się w nasze pomysły.

• bezpiecznie_08
  • bezpiecznie_02