Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

5 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jest to akcja społeczna, której celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Jej ideą jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W naszej świetlicy w miniony czwartek odbyły się zajęcia edukacyjne związane z tą inicjatywą. Zajęcia przeprowadziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Chełmie. Nasi uczniowie rozmawiali na temat internetowych komunikatorów, wyjaśniali pojęcia typu wirus, haker, hejt. Poznali zagrożenia wynikające z korzystanie z internetu. Obejrzeli bajki edukacyjne „Owce w sieci”. Na zajęciach wykonali także komputerowe łamigłówki, wymyślali krótkie historyjki do podanych obrazków, a na koniec kolorowali rysunki związane z bezpieczeństwem korzystania z sieci.

Spotkanie zorganizowały panie: Wioletta Mazur, Agnieszka Skubisz i Joanna Wicha.

  • bi_03
  • bi_01
  • bi_02