Rozmową o prawach dziecka rozpoczęliśmy tydzień ph. Moje prawa i obowiązki. W oparciu o Konwencję o prawach dziecka uczniowie wykonali plakat edukacyjny, rozpoznawali, nazywali i chętnie ilustrowali swoje prawa i obowiązki. Wycinali z kolorowego papieru odciski dłoni, przyporządkowując im podane hasła. Zaznaczali odpowiednimi kolorami zdania dotyczące różnych zachowań. Naklejali wyrażenia w odpowiednich miejscach w tabeli pt: Jestem uczniem, więc… Dzieci wykonały portrety postaci, układały dialogi do scenek dramowych. Uczyły się tekstu i wcielały w zaproponowane role (matki, ojca, syna, nauczyciela, ucznia). Wykazując się zdolnościami aktorskimi, prezentowały dialogi opisujące właściwe postawy obowiązujące w szkole i w domu.
Atrakcyjną formą utrwalenia tematu tygodnia było układanie puzzli tematycznych, naklejanie i kolorowanie elementów. Podsumowaniem tygodniowych zajęć było czytanie wierszyków - rymowanek, jak również przedstawianie za pomocą pantomimy sytuacji prezentujących właściwe zachowania w życiu codziennym. Każda scenka opatrzona była odpowiednim komentarzem wychowawców świetlicy i wybranych uczniów. A oto nasza cotygodniowa fotorelacja…

• fot_08
  • fot_07