Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasza świetlica nawiązała współpracę z Chełmską Biblioteką Publiczną. Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, prowadzonych przez Panią Małgorzatę Duchnicką. Pani Małgorzata prowadzi cykl spotkań z naszymi Świetliczakami. W czwartek odbyło się już drugie spotkanie, tym razem tematyka była baśniowa. Nasz wyjątkowy gość zapoznał nas najpierw z estońską baśnią ludową „Drwal o dobrym sercu”. Uczniowie po wysłuchaniu baśni odpowiedzieli na pytania dotyczące treści lektury, następnie mieli wykonać rysunek jednego z bohaterów baśni, czyli władcy lasu. Rysunki były przepiękne. Pani Małgosia przygotowała także zagadki, z którymi bardzo dobrze poradziły sobie nasze Świetliczaki. Przypominaliśmy sobie także różne gatunki drzew, które możemy spotkać w lesie i owoce jakie mają. Następnie sprawdziliśmy naszą wiedzę podczas wykreślanki z gatunkami drzew. Na zakończenie wysłuchaliśmy dla porównania baśni afrykańskiej. To był baśniowo spędzony czas.

  • baśń_05
  • baśń_02
  • baśń_01
  • baśń_06
  • baśń_07
  • baśń_04
  • baśń_03