Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważne jest czytanie książek. Obcowanie z literaturą pozytywnie oddziałuje na rozwój dziecka w bardzo wielu zakresach. Wzbogaca poznawczo, rozwija umiejętności językowe, wpływa pozytywnie na relacje interpersonalne, wzbogaca słownictwo, uczy ortografii, ale także kształtuje system wartości, stymuluje poznanie kultur innych krajów. Dlatego też uczniowie klas pierwszych mają możliwość uczestniczenia, w ramach zajęć świetlicowych, w innowacji pt.: „Książka – wrota do kultury krajów Europy”, które prowadzą panie Wioletta Mazur i Elżbieta Kaczyńska. Innowacja oparta jest o projekt edukacyjny wydawnictwa Ezop „Nasza Mała Biblioteka”. Uczniowie klas pierwszych zostaną zapoznani z 6 książkami autorów pochodzących z Polski, Estonii, Łotwy i Słowenii, poznają kulturę tych krajów, będą pracować metodą projektu, realizując zadania do poszczególnych książek. Każdy z uczestników otrzyma „Łamigłówki Literackie”.
Za nami pierwsze spotkanie. Kraj, od którego zaczęliśmy to Słowenia. Podczas zajęć była praca z atlasem. Odszukiwaliśmy kraj na mapie, sprawdzaliśmy, jakie rzeki tam występują, co jest stolicą Słowenii. Omówiliśmy flagę i herb państwa. Zapoznaliśmy się z językiem i walutą tego kraju. Porozmawialiśmy o najciekawszych miejscach i potrawach regionalnych. Nauczyliśmy się kilku słów po słoweńsku oraz wysłuchaliśmy znanej piosenki „Panie Janie” w tym języku. Nauczyliśmy się podstawowych kroków tańca słoweńskiego. A na zakończenie pokolorowaliśmy flagę Słowenii w pierwszym zadaniu z naszych „Łamigłówek Literackich”. Na następnych zajęciach zapoznamy się z książką Petera Svetina „Magiczny Pierścień”.

  • i_07
  • i_06
  • i_03
  • i_04
  • i_08
  • i_05
  • i_02
  • i_01