Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Za nami kolejne zajęcia z innowacji czytelniczej „Książka – wrota do kultury krajów Europy”. Uczniowie klasy pierwszej zapoznali się ze słoweńską książką „Magiczny Pierścień” Petera Svetiny.
Książka opowiada o Ludmile Kraśnickiej, słynnej śpiewaczce operowej, która kupuje na straganie magiczny pierścień, któremu powierza skryte życzenie. Ale, co za pech! Pierścień wyślizguje jej się z rąk, upada na ziemię i koziołkuje po ulicy. Ludmiła rzuca się w pogoń za zgubą. Do pościgu po chwili dołączają się: kataryniarz, entuzjaści opery, młoda para i kolejne osoby. Wkrótce jest ich już cała gromadka… Wszyscy biegną, by pomóc Ludmile. Czy odzyska ona pierścień i spełni swoje marzenie? Odpowiedź na to pytanie znaleźli nasi uczniowie.
Następnie odpowiedzieli na pytania związane z treścią lektury. Okazuje się, że wszyscy bardzo dobrze zapamiętali o czym była książka, zapamiętali dużo szczegółów. Następnie wykonali zadanie z „Łamigłówek Literackich”, w którym mieli dokończyć rysowanie ilustracji. Po pracy artystycznej przyszedł czas na zabawę w pisarza. Dzieci musiały wymyśleć krótką historię do namalowanej ilustracji. To było ciekawe wyzwanie, ale wszyscy świetnie sobie poradzili. Sami przeczytajcie. Zajęcia dla uczniów prowadzą panie: Wioletta Mazur, Elżbieta Kaczyńska oraz Ewa Słomczyńska.

„Pani Ludmiła wybrała się do fryzjera, który miał swój salon w starym zamku. Tam spotkała króla i małą księżniczkę. Zobaczyła koronę bardzo błyszczącą i piękną, która przypomniała jej o zaginionym pierścieniu. Usiadła na stylowej kanapie i czekała na zrobienie szalonej fryzury. Nagle w rękawie fryzjera coś błysnęło. Pani Ludmiła zastanowiła się, czy to nie jej pierścień. Fryzjer potrząsnął rękawem i... Pierścień potoczył się pod fotel, na którym siedział pan z wąsami. Pani Ludmiła ruszyła po błyszczący klejnot, niestety już go tam nie było. Pobiegła więc go szukać. Za nią szybko ruszyli: fryzjer, pan z wąsami, król i księżniczka. Poszukiwaniom nie było końca, wszyscy się przy tym dobrze bawili i się ze sobą zaprzyjaźnili. I tak skończyła się nasza historia”.

  • mp_08
  • mp_03
  • mp_02
  • mp_06
  • mp_05
  • mp_04
  • mp_07
  • mp_01