Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W naszej świetlicy na zajęciach z MegaMisji ćwiczymy różne kompetencje z edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Dzięki programowi uczniowie zdobywają dużo cennych informacji, bawiąc się przy tym wspaniale. Na ostatnich dwóch spotkaniach dużo się działo. Uczniowie dowiedzieli się, że w mediach można znaleźć informacje prawdziwe i fałszywe, że źródła dzielą się na wiarygodne i niewiarygodne oraz z kim i w jaki sposób porozmawiać o wiarygodności tych źródeł. Później, tworząc zielnik Profesora Florka, nauczyliśmy się, jak porządkować i klasyfikować napływające do nas informacje. Wyszukiwaliśmy wspólne cechy porządkowanych obiektów, grupowaliśmy informacje w zbiory i nadawaliśmy im nazwy ułatwiające późniejsze wyszukiwanie, wyodrębnialiśmy podzbiory i dowiedzieliśmy się, jak można je oznaczyć. Był to niezwykle produktywnie spędzony czas.

  • mm_03
  • mm_04
  • mm_01
  • mm_02
  • mm_06
  • mm_05