Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W świetlicy w minionym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie i zasadach ruchu drogowego W szczególności przypomnieliśmy sobie, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. W tym celu wybraliśmy się do położonego nieopodal szkoły parku miejskiego z balonikami w trzech kolorach: żółtym, zielonym i czerwonym. Miały one symbolizować sygnalizację świetlną. Najpierw odbyły się zajęcia teoretyczne, omówiliśmy najważniejsze zasady. Następnie nadszedł czas na zabawę edukacyjną, w której trzej uczniowie odpowiadali za światła występujące przy przejściu, natomiast pozostali musieli przejść przez „przejście” zachowując zasady bezpieczeństwa. Po teorii przyszedł czas na praktykę, więc udaliśmy się na prawdziwe przejście dla pieszych, aby sprawdzić, czy udało nam się wszystko dobrze zapamiętać. Zajęcia przygotowały panie: Elżbieta Dąbrowska i Wioletta Mazur.

  • bezp_05
  • bezp_01
  • bezp_04
  • bezp_03