Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świetliczaki po raz kolejny wzięły udział w społecznej inicjatywie Code Week. W tym roku postanowiliśmy uczyć się programowania przez dwa tygodnie, jednocześnie biorąc udział w wyzwaniach konkursowych zaproponowanych przez firmę Edusense i ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować. Świetliczaki chętnie pracują z robotem Ozobot Evo i aktywnie uczestniczą w takich przedsięwzięciach. W pierwszym tygodniu omówiliśmy historię obchodów Code Week, szukaliśmy kodów w codziennych czynnościach, szyfrowaliśmy wiadomości, tworzyliśmy zakodowaną orkiestrę oraz zakodowane obrazy. W tych zadaniach rozwijaliśmy nie tylko umiejętności programistyczne, lecz także grafomotorykę, kreatywność, pracę w grupach, logiczne i algorytmiczne myślenie. W świat kodowania Świetliczaków zabiera pani Wioletta Mazur.

  • CW_02
  • CW_04
  • CW_01
  • CW_09
  • CW_08
  • CW_06
  • CW_05
  • CW_03
  • CW_07