Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Za nami kolejny tydzień eksperymentów w ramach Klubu Młodego Odkrywcy. Doświadczamy, uczymy się, odkrywamy… jednym słowem dużo się dzieje. Tym razem na zajęciach budowaliśmy wieżę z otrzymanych produktów: makaronu, plasteliny i taśmy klejącej. Każdy dostał taką samą ilość produktów i miał wykonać wieżę, która musiała się utrzymać przez co najmniej 10 sekund. Nie było to łatwe, bowiem wymagało cierpliwości, współpracy oraz kreatywności ze strony uczestników, jednakże wszystkim udało się to doskonale. Wykonaliśmy także doświadczenie z tańczącymi rodzynkami i wiemy już dlaczego woda gazowana powoduje ich unoszenie. Dowiedzieliśmy się także jak zrobić własne bańki mydlane za pomocą „machiny” zbudowanej ze słomki i balona oraz poznaliśmy nowy sposób nadmuchiwania balonu. Poznawanie świata jest wspaniałe. Nauka poprzez zabawę bardzo nam się podoba.
Zajęcia przygotowały panie Wioletta Mazur i Małgorzata Kosmala.

  • KMO_01
  • KMO_02
  • KMO_05
  • KMO_04
  • KMO_03