Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Za nami drugi tydzień programowania w ramach społecznej inicjatywy Code Week. Tym razem na zajęciach pracowaliśmy na platformie scratch.mit.edu. Poznaliśmy środowisko programu Scratch, tworzyliśmy nowe duszki, tło, dodawaliśmy tekst, a dzięki poznanym bloczkom, odpowiedzialnym m.in. za ruch, bohaterowie naszych prac mogli się poruszać, co sprawiło, że udało nam się stworzyć proste gry animacyjne. Przypomnieliśmy sobie dyscypliny sportowe oraz rozmawialiśmy o tym, jak ważny jest ruch w naszym życiu, wykonując trasy dla robota związane z tym tematem. Wykonaliśmy krótkie przedstawienie ulubionych bajek i baśni, a nasz robot wcielał się w ich głównych bohaterów. Najciekawsza jednak była praca z nowymi puzzlami AR, które udało nam się wygrać w jednym z zadań w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Rozszerzona rzeczywistość, którą mogliśmy zobaczyć dzięki puzzlom i aplikacji pochłonęła nas do reszty. Na zakończenie zagraliśmy w grę z naszym robotem. Pierwszaki miały za zadanie odpowiadać na pytania z różnych kategorii wylosowanych przez robota. Ćwiczyliśmy nie tylko umiejętności matematyczne, lecz także polonistyczne. To był bardzo pracowity tydzień.
Zajęcia prowadziła pani Wioletta Mazur.

  • CW_04
  • CW_00
  • CW_03
  • CW_01
  • CW_02