Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W związku ze zbliżającą się rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w świetlicy wykonaliśmy różne działania związane z obchodami tego święta. Wysłuchaliśmy wierszy „Leć orle biały”, „Wódz”, „Piosenka żołnierska”. Przypomnieliśmy sobie również „Katechizm polskiego dziecka”. Utrwaliliśmy najważniejsze fakty historyczne oraz najistotniejsze rzeczy związane z naszym krajem – stolicę, najdłuższą rzekę, województwa itp. Słuchaliśmy pieśni i melodii żołnierskich oraz piosenki „Co to jest niepodległość?”, w której w przystępny sposób zostały zawarte fakty historyczne. Nie zabrakło także łamigłówek, w przypadku których, mimo trudnego tematu, chętnych do rozwiązywania nie brakowało. Związane to było z nową formą pracy, bowiem każdy po rozwiązaniu miał możliwość sprawdzenia odpowiedzi dzięki zeskanowaniu kodów QR. Ta aktywność bardzo się uczniom podobała. Wykonywali również prace plastyczne – kredki i farby poszły w ruch i tworzyliśmy piękne symbole narodowe. Na zakończenie tego tygodnia, gdy Świetliczaki miały już głowy pełne wiedzy, pani Wioletta Mazur przygotowała dla naszych dzieci „Escape room”, czyli pokój zagadek. Grupa uczniów miała do wykonania 7 zadań związanych z obchodzonym świętem i aby wyjść z pokoju zagadek musieli znaleźć klucz do otwarcia drzwi, było nim hasło „11 listopada 1918 r.”. W ramach zadań koniecznych do odgadnięcia hasła dzieci wykonały eksperyment „Flaga w słoiku”, puzzle „Godło Polski”, odsłuchali hymn Polski, odgadywali polskie smaki, odczytywali kod obrazkowy, wykonali zadanie „Lustereczko powiedz przecie…” oraz przyczepiali wąsy Józefowi Piłsudskiemu. Escape room był naprawdę bardzo ciekawym podsumowaniem całego tygodnia, w którym świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  • er_08
  • er_06
  • er_04
  • er_02
  • er_01
  • er_03