Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W naszej świetlicy zrealizowaliśmy projekt prozdrowotny „Zdrowo jem, więcej wiem”, który objęty jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Realizując projekt wykonaliśmy różne aktywności.
Uczniowie nauczyli się rozpoznawać warzywa i owoce za pomocą zmysłu smaku idotyku, poznali ich wartości odżywcze. Wykonali pracę plastyczną - wydzierankę z kolorowego papieru. Na zajęciach z robotem tworzyli zakodowaną trasę, na której narysowane były warzywa i owoce pojawiające się jesienną porą w sadzie i grodzie. Dzieci wykonały również album z zagadkami owocowo-warzywnymi, który następnie został zaprezentowany kolegom i koleżankom w klasie 1c i 1b.
W ramach projektu odbyły się także zajęcia sportowe, czyli biegi, skoki, rzuty do celu, kozłowanie, slalom i wiele innych ćwiczeń. Uczniowie rozmawiali o tym jaki sport najchętniej uprawiają oraz jak ważna jest aktywność fizyczna i jaki ma wpływ na zdrowie. Finałowym zadaniem były zajęcia z robotem, podczas których uczniowie programowali Ozobota, tworząc trasę z kodami nazw dyscyplin sportowych.
Uczestnicy zajęć wykonali „Ordery miłośnika sportu”, a najciekawsze z nich wiszą w galerii świetlicy.
W ramach projektu rodzice i dziadkowie świetliczaków otrzymali ulotkę informacyjną „Jak przekonać dziecko do jedzenia warzyw?” z ciekawymi przepisami z wykorzystaniem warzyw i owoców.
Zajęcia realizowała pani Wioletta Mazur.

  • projekt7
  • projekt6
  • projekt2
  • projekt10
  • projekt8
  • projekt1