Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aby umilić czas oczekiwania na święta, postanowiliśmy zrealizować z naszymi Świetliczakami kolejne wyzwanie w ramach ogólnopolskiego programu Uczymy Dzieci Programować. Na początek stworzyliśmy piękny kalendarz adwentowy odliczający czas pozostały do świąt. W kalendarzu ukryte zostały zadania dla naszych Świetliczaków zaproponowane przez EduSense. Aby jednak odczytać ukryte w nim zadanie potrzebny jest skaner kodów QR. Nie tylko Świetliczakom podoba się kalendarz, inni uczniowie klas starszych także sprawdzali z zaciekawieniem, co tam jest ukryte. Pierwszy tydzień zadań za nami. Omówiliśmy już tematykę Mikołajkową oraz tę związaną z obchodami Barbórki. Tworzyliśmy różne trasy z wykorzystaniem różnorodnych kodów. Pojawiła się na przykład trasa w kształcie worka Świętego Mikołaja czy czapki górnika. Poznaliśmy także nowe kody, jak „szukaj linii na wprost”, „szukaj linii z prawej strony”, „szukaj linii z lewej strony”. Przy programowaniu musieliśmy pamiętać o spełnieniu określonych warunków, aby nasz Ozobot dotarł do wyznaczonego miejsca. Pracowaliśmy także z aplikacją PuzzleAR oraz puzzlami AR zawierające znaczniki, które po zeskanowaniu ukazują na ekranie urządzenia mobilnego przestrzenny obraz. To był pożytecznie spędzony czas z nowymi technologiami. Zajęcia prowadzi pani Wioletta Mazur.

  • 06
  • 03
  • 01
  • 05
  • 07
  • 02
  • 04